Po przejściu huraganu Dorian ok. 2,5 tys. osób zaginionych

Świat
Po przejściu huraganu Dorian ok. 2,5 tys. osób zaginionych
PAP/EPA/LPhot PAUL HALLIWELL / BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT

Około 2,5 tys. osób zarejestrowano jako zaginione na Bahamach po przejściu niszczycielskiego huraganu Dorian - poinformowały w środę tamtejsze władze z zastrzeżeniem, że w tej liczbie mogą być uwzględnione osoby, które uciekły do ośrodków ewakuacyjnych.

- Lista (osób zaginionych) nie została jeszcze zweryfikowana pod kątem danych rządowych o osobach pozostałych w ośrodkach ewakuacyjnych lub ewakuowanych. Proces ten trwa - poinformował na konferencji prasowej w Nassau przedstawiciel krajowej agencji zarządzania kryzysowego Carl Smith.

 

Uszkodzonych zostało 13 tys. domów

 

W ośrodkach ewakuacyjnych przebywają nadal tysiące osób. Potwierdzony przez władze bilans ofiar śmiertelnych huraganu wynosi obecnie 50 osób, rząd ostrzega jednak, że liczba ta może jeszcze znacząco wzrosnąć.

 

Dorian spustoszył Bahamy na przełomie sierpnia i września jako jeden z najpotężniejszych huraganów w historii Karaibów; towarzyszyły mu wiatry wiejące z prędkością blisko 300 km na godzinę. Żywioł spowodował olbrzymie powodzie. Uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych zostało około 13 tys. domów.

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia huragan dotarł do Kanady, ale ze znacznie mniejszą siłą.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie