32-letni przebieraniec próbował dostać się na lot do USA ucharakteryzowany na 81-letniego starca

Świat
32-letni przebieraniec próbował dostać się na lot do USA ucharakteryzowany na 81-letniego starca
twitter.com/Central Industrial Security Force

Śnieżnobiała broda, duże okulary i wózek inwalidzki - takie przebranie miało pomóc Hindusowi dostać się do USA. Celem nocnej podróży samolotem miał być Nowy Jork. Plan jednak nie powiódł się. Na lotnisku w Delhi został ujęty przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Do odprawy na nocny lot do Nowego Jorku na lotnisku w Delhi (Indie) zgłosił się w sobotę Amrik Singh, starszy mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim. Według paszportu przedstawionego służbie kontroli granicznej podróżny wybierający się do USA miał 81 lat i urodził się w lutym 1928 roku.

 

"Starca" irytowała kontrola 

 

Mężczyzna początkowo nie budził podejrzeń.

 

- Zachowywał się tak jakby był stary i niedołężny - powiedział CNN Shrikant Kishore, urzędnik Centralnych Sił Bezpieczeństwa Przemysłowego (CISF).

 

Pasażer miał białą brodę i duże okulary, ubrany był w białą tunikę oraz spodnie, w białym turbanie i w czarnych kapciach zachowywał się odpowiednio do danych zamieszczonych w paszporcie.

 

Uwagę służb lotniskowych zwrócił jednak fakt, że miał niechętnie poddawać się kontroli.

 

Dlatego pasażer został skierowany do bardziej szczegółowego sprawdzenia.

 

Unikał kontaktu wzrokowego


- Nasz oficer poprosił mężczyznę na wózku inwalidzkim, aby wstał, na co ten odpowiedział, że wstać nie może - powiedział Kishore dodając, że oficer sprawdzający pasażera zapytał, czy ten mógłby podnieść się z pomocą funkcjonariuszy, którzy go sprawdzali. 

 

- Gdy pasażer się wyprostował, przeszukujący go urzędnik zauważył, że chociaż broda i włosy pasażera są białe, nasady włosów są czarne. Ponadto nie dało się nie zauważyć, że mężczyzna unika kontaktu wzrokowego z przeszukującym go pracownikiem - poinformował Kishore.


- Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pasażer nie ma 80 lat, gdy spostrzegli, że jego skóra wygląda bardzo młodo - powiedział Kishore. 

 

W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się pracownikom ochrony, że nie ma 81 lat, ale 32. Urzędnicy odkryli również, że używane w maskaradzie okulary są tzw. "zerówkami", które nie korygują wady wzroku.

 

Miał fałszywą tożsamość

 

Przebierańcem okazał się Jayesh Patel, mieszkaniec stanu Gudżarat.

 

Ponieważ zatrzymany pasażer miał fałszywy paszport, został wnikliwie przesłuchany i przekazany władzom. Na razie nie są znane motywy jego działania.

 

CISF przechwycił w sobotę również innego pasażera, który także posługiwał się fałszywym paszportem.

 

Port lotniczy im. Indiry Ghandi, to największe lotnisko w Indiach, położone na przedmieściach Delhi. W 2009 roku lotnisko obsłużyło prawie 26 milionów pasażerów.

 

 

 

dc/hlk/ cnn.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie