Stylizuje się na Jezusa i obiecuje "święty spokój". Nietypowa kampania kandydata Konfederacji

Polska
Stylizuje się na Jezusa i obiecuje "święty spokój". Nietypowa kampania kandydata Konfederacji
Facebook/Wolność - Szczecin

Startujący do Sejmu ze Szczecina kandydat Konfederacji na plakacie wyborczym wystylizowany jest na Jezusa Chrystusa. W swoim haśle przekonuje, że jedyne, co może obiecać swoim zwolennikom, to "święty spokój" dla każdego.

Kampania wyborcza przed zaplanowanymi na 13 października wyborami parlamentarnymi wchodzi w decydującą fazę. 

 

"Mówią, że wyglądam jak Jezus"

 

Startujący z 13. miejsca na liście Dariusz Olech wykorzystał na plakacie wyborczym wystylizował się na... Jezusa Chrystusa. Nad głową mężczyzny widnieje jasna poświata przypominająca aureolę, uwagę zwracają również jego ułożone w charakterystyczny sposób ręce.

 

- Skorzystałem z tego, co mam. Wiele osób mówi, że wyglądam jak Jezus i tak jakoś wyszło. Nie chcę się wynosić na ołtarze czy udawać Pana Boga, ale chciałbym wprowadzić do naszej polityki trochę luzu i dystansu - powiedział portalowi wszczecinie.pl Dariusz Olech.

 

 

"Nic Wam nie obiecam"

 

Jednak sama stylizacja to nie wszystko. Oryginalne jest także hasło, którym reklamuje się kandydat. "Nic Wam nie obiecam, ale dam Wam wszystkim święty spokój" - głosi jego slogan.

 

Olech wytłumaczył, że jego wyborcze motto można traktować "dwutorowo". 

 

- Jako że nr 13 na liście nie jest bardzo medialny i trudno się przebić, to szukałem czegoś  co mi to umożliwi, jednocześnie będzie można też w ten sposób poruszyć kwestie programowe. I tak wyszedł ten "święty spokój", czyli dla mnie ograniczenie wtrącania się państwa w życie obywateli. Mniej biurokracji, prostsze prawo i niższe podatki. By człowiek nie zajmował sobie tym czasu, by zajmował się sobą, swoim życiem i swoją rodziną - przekazał polsatnews.pl kandydat. 

 

- Zamysł był taki, aby była to kampania ciepła, z pozytywnymi emocjami, wzbudzająca dobre skojarzenia - dodał.

 

 

dk/hlk/ polsatnews.pl, wszczecinie.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie