Spychalski o wizycie Trumpa w Polsce: czekamy na informacje strony amerykańskiej

Polska
Spychalski o wizycie Trumpa w Polsce: czekamy na informacje strony amerykańskiej
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Myślę, że prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas wrześniowych obrad ONZ w Nowym Jorku - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jeżeli chodzi o wizytę prezydenta Trumpa w Polsce, czekamy na informacje strony amerykańskiej - dodał.

Spychalski pytany we wtorek w radiu TOK FM, kiedy Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem, odparł - myślę, że niedługo.

 

- Prezydent Andrzej Duda pod koniec września, jak co roku jest w Nowym Jorku w ONZ; prawdopodobnie na posiedzeniu albo Rady Bezpieczeństwa, albo na posiedzeniu plenarnym - dodał minister.

 

Dopytywany, czy prezydent Trump przyjedzie do Polski, Spychalski odpowiedział - jeżeli chodzi o wizytę pana prezydenta Donalda Trumpa tutaj w Polsce, to czekamy na informacje strony amerykańskiej.

 

- Mogę się opierać na tym, co powiedział wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence, że "jesień tego roku" - stwierdził.

 

- Jesień trwa do połowy grudnia - zaznaczył.

 

"Jesteśmy gotowi na taką wizytę także przed 13 października"

 

Pytany, czy ma nadzieję, że wizyta Trumpa będzie przed wyborami 13 października, Spychalski odparł - Jesteśmy gotowi, jako Kancelaria Prezydenta na taką wizytę także przed 13 października, ale to jest decyzja strony amerykańskiej. Aby znaleźć termin w kalendarzach panów prezydentów, taki, żeby jednej i drugiej stronie pasowało, to też nie jest taka prosta sprawa.

 

Na uwagę, że prezydent Andrzej Duda jest - z urzędu zobowiązany wspomóc partię Prawo i Sprawiedliwość, dzięki której stał się prezydentem - a wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych byłaby idealną okazją, żeby promować PiS - Spychalski podkreślił, że prezydent - nie wspiera żadnej partii politycznej podczas wyborów.

 

- Mamy trzecią kampanię wyborczą w niedługim czasie, bo mieliśmy kampanię samorządową, później do Parlamentu Europejskiego, a teraz kampanię wyborczą parlamentarną. Niech mi pan powie, tak bardzo mocno, dobitnie, kiedy podczas dwóch ostatnich kampanii było wsparcie którejkolwiek z partii politycznych podczas wyborów? Pan prezydent wspiera każde dobre rozwiązanie, które proponuje każda z partii politycznych - zapewnił. Jak dodał - każde dobre rozwiązanie dla Polaków znajdzie wsparcie pana prezydenta.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie