Paweł Woźny nowym wiceministrem obrony narodowej

Polska
Paweł Woźny nowym wiceministrem obrony narodowej
gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki na wniosek szefa MON Mariusza Błaszczaka powołał na stanowisko wiceministra obrony narodowej Pawła Woźnego. Będzie on odpowiedzialny w resorcie za sprawy międzynarodowe.

"Na wniosek ministra @mblaszczak, premier M. Morawiecki powołał na stanowisko podsekretarza stanu w MON Pawła Woźnego" - poinformował we wtorek na Twitterze resort obrony.

 

 

Jak podkreśla MON w komunikacie, Woźny ma wieloletnie doświadczenie w dyplomacji. Od 1997 r. pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zajmując się kwestiami relacji Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE.

 

MON: Woźny posiada bogate doświadczenie pracy w placówkach zagranicznych

 

W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas, w latach 2007-2010 pracował na stanowisku I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie.

 

W latach 2012-2018 był kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiedzialnym także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 r. pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej (chargé d’affaires a.i.) w Meksyku.

 

Nowy wiceminister obrony narodowej uczestniczył w międzynarodowych kursach i seminariach w zakresie polityki zagranicznej oraz funkcjonowania Unii Europejskiej: kurs dla dyplomatów zagranicznych w Akademii Dyplomatycznej w Madrycie, Seminar „EU Decision-making after the Lisbon Treaty”, Seminar for Senior Diplomats “The EU - A Global Actor”, kurs w Colegio de México „Polityka zagraniczna Meksyku i Ameryki Łacińskiej”.

 

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 r. Jest absolwentem dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim – neofilologii ze specjalnością iberystyka oraz wydziału nauk ekonomicznych.

dc/ml/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze