Badanie wykazało brak pulsu, personel miał stwierdzić wadę sprzętu. Dziecko urodziło się martwe

Polska

Za śmierć dziecka rodzice winią szpital. Twierdzą, że personel zamiast ratować noworodka, tracił czas na obsługę sprzętu, którego nie potrafił obsłużyć. Dyrekcja odpiera zarzuty. - Zostało wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka - powiedział z-ca Prokuratora Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim.

Kobieta zgłosiła się do szpitala, gdy zaczął się poród. Problemy miały być od początku - urządzenie monitorujące dziecko nie pokazywało pulsu. - Zaczęło się zamieszanie z wymianą sprzętu. Panie pielęgniarki, położna przyszły i nie potrafiły wymienić tego sprzętu - powiedział ojciec zmarłego dziecka. 

 

Dwie godziny później urodził się chłopiec, nie oddychał.

 

- Śledztwo znajduje się w początkowej fazie, przesłuchani zostali świadkowie, zabezpieczona została dokumentacja medyczna oraz przeprowadzono sekcję zwłok, czekamy na jej wyniki - poinformował Zbigniew Jasiński, z-ca Prokuratora Rejonowego. 

 

Dodał, że śledztwo zostało wszczęta na wniosek ojca dziecka. - Prowadzone jest w kierunku ewentualnego zaistnienia występku z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Czyn ten podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - wskazał prok. Jasiński.

 

"Brakująca godzina"

 

- Na dokumentacji 2:50 to miała być godzina przyjęcia na oddział. Według relacji świadków o 1:45 kobieta już była na oddziale - powiedział Daniel Zdanowski z portalu "Nowe Miasto dla was".

 

- Podejrzewam, że brakująca godzina to zabawa z urządzeniem i wymiana sprzętu - ocenił ojciec zmarłego dziecka dziecka. 

 

"Zapis czynności pracy serca był prawidłowy"

 

Dyrekcja zaprzecza, by sprzęt był wadliwy. - Pacjentka została przyjęta do oddziału o godz. 2:20, od momentu przybycia do oddziału pacjentka była monitorowana kardiotokografem i to przez cały czas. Zapis czynności pracy serca noworodka był prawidłowy - tłumaczy Bogumił Kurowski, dyrektor zarządu Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Śledczy czekają na wynik sekcji zwłok.

msl/prz/ Polsat News, nowemiasto.dlawas.info
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie