Strażacy pobici na pikniku rodzinnym w Starej Hucie. Zatrzymano pięć osób

Polska
Strażacy pobici na pikniku rodzinnym w Starej Hucie. Zatrzymano pięć osób
KPP w Myszkowie

- Poszkodowanych zostało 9 osób. To druhowie z ochotniczej straży pożarnej z powiatu myszkowskiego oraz policjant służący w Zawierciu, który również jest członkiem OSP - powiedziała polsatnews.pl asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowa KPP w Myszkowie. Do awantury zakończonej bójką doszło podczas pikniku rodzinnego w Starej Hucie.

Jak informuje asp. sztab. Poznańska, według wstępnych ustaleń policji jeden z uczestników pikniku miał zostać z niego wyproszony za niewłaściwe zachowanie.

 

Mężczyzna miał opuścić imprezę, ale po jakimś czasie wrócił na nią razem z innymi osobami. Grupa miała wówczas napaść na strażaków.

 

Poszkodowanych zostało 9 osób. Jedna trafiła do szpitala, pozostali doznali lżejszych obrażeń ciała. Poszkodowani są strażacy-ochotnicy oraz policjant służący w Zawierciu, który również jest członkiem OSP.

 

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań

 

Policja zatrzymała w tej sprawie pięć osób w wieku od 17 do 38 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu myszkowskiego. Usłyszeli już zarzuty pobicia.

 

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Myszkowie z wnioskiem o tymczasowy areszt dla czterech agresorów. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

 

Piątego mężczyznę prokurator objął policyjnym dozorem, musi on się zgłaszać na komendzie pięć razy w tygodniu. Sprawa jest rozwojowa i policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

pgo/luq/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie