Przerażone słonie stratowały 18 osób podczas uroczystości na Sri Lance [WIDEO]

Świat

18 osób, w tym dwoje dzieci, zostało rannych po tym, jak dwa słonie spanikowały i zaczęły tratować ludzi podczas buddyjskiego święta w mieście Kotte na Sri Lance.

Na filmach nagranych przez lokalną telewizję widać, jak jeden spanikowany słoń zrzuca swojego jeźdźca i wbiega w znajdujących się na poboczu drogi ludzi. Inne ujęcie pokazuje drugiego słonia, który również wbiega w tłum.

 

Do zdarzenia doszło 7 września. Dwoje rannych w dalszym ciągu pozostaje w szpitalu - jedna osoba z urazem brzucha, druga z urazem ucha.

 

Słonie spanikowały podczas corocznej, mającej 600 lat tradycji pielgrzymki buddyjskiej. Na Sri Lance często uczestniczą w nich słonie w bogato zdobionych strojach, które świadczą o bogactwie rodzin, które je wystawiają. W mediach padają jednak pytania o to, jak te zwierzęta są traktowane. W sierpniu oburzenie wywołały zdjęcia 70-letniego słonia Tikiri, który miał uczestniczyć w prestiżowej uroczystości w miejscowości Kandy i był bardzo wychudzony. Po krytyce w internecie, wycofano udział tego słonia w uroczystościach - miał pracować 10 dni z rzędu.

 

Na Sri Lance żyje od 2,5 do 4 tys. słoni. Są zagrożone wyginięciem. 

jm/luq/ Metro, Indian Express, Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie