Prętami krzesał iskry. Jechał na "łysych" oponach

Moto
Prętami krzesał iskry. Jechał na "łysych" oponach
GITD

Kierowca auta dostawczego został zatrzymany do kontroli na obwodnicy Wrocławia. Inspektorów transportu drogowego zaniepokoiły iskry krzesane przez wystające z auta pręty zbrojeniowe, które uderzały o asfalt. Okazało się, że nie była to jedyna nieprawidłowość, jaka wystąpiła przy tym transporcie.

Dwaj inspektorzy transportu drogowego patrolujący na motocyklach wschodnią obwodnicę Wrocławia zauważyli w piątek, podczas porannego szczytu komunikacyjnego, auto dostawcze przewożące materiały budowlane.


W trakcie kontroli inspektorzy ujawnili, że przewożone pręty zbrojeniowe oparte były o betonowe bloczki, które ustawiono na krawędzi przestrzeni ładunkowej i zabezpieczono luźnym pasem mocującym.

 


Bloczki podłożone pod pręty nie tylko nie spełniały swojej roli - pręty zbrojeniowe wystające z samochodu i tak tarły o nawierzchnię jezdni – ale mogły też w każdej chwili wypaść na drogę.


Samochód natomiast poruszał się na całkowicie zużytych oponach, co było podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Kierowca został ukarany trzema mandatami karnymi.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie