Awaryjne lądowanie samolotu LOT w Poznaniu. Zepsuł się jeden z silników

Polska
Awaryjne lądowanie samolotu LOT w Poznaniu. Zepsuł się jeden z silników
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News

Rejsowy samolot awaryjnie lądował w poniedziałek na lotnisku w Poznaniu-Ławicy. Przyczyną była awaria jednego z silników. Żaden pasażer nie poniósł obrażeń. Przyczyny usterki samolotu, który lądował awaryjnie w poniedziałek na lotnisku w Poznaniu badają służby techniczne.

Szczęśliwie zakończyło się awaryjne lądowanie samolotu pasażerskiego LOT z 68 pasażerami na pokładzie. - Żadnemu z nich nie trzeba było udzielać pomocy lekarskiej – poinformował rzecznik Portu Lotniczego w Poznaniu Błażej Patryn.

 

Załoga samolotu o napędzie śmigłowym Bombardier Q400 lecącego z Warszawy do Poznania w połowie lotu zgłosiła poznańskiemu lotnisku awarię jednego z silników. Zaraz zaczęły się przygotowania do bezpiecznego sprowadzenia maszyny na ziemię. Zostały powiadomione wszystkie służby lotniskowego i miejskie.

 

"Pierwszy taki przypadek we flocie"

 

Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT-u wskazał, że "o godzinie 14:49 samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Poznaniu". - Po odkołowaniu z drogi startowej 68 pasażerów oraz 4 członków załogi bez problemu opuściło samolot. Pasażerowie cały czas byli pod opieką pracowników LOT - zapewnił. 

 

Czernicki dodał, że awaria maszyny lecącej z Warszawy do Poznania to pierwszy taki przypadek we flocie liczącej 12 tego typu maszyn. Bombardiery Q400 latają w PLL LOT od siedmiu lat.

wka/luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze