Sukces w Amp Futbol Cup 2019. Polska wygrała z Rosją w finałowym meczu

Polska
Sukces w Amp Futbol Cup 2019. Polska wygrała z Rosją w finałowym meczu
PAP/Marcin Obara
Zawodnicy reprezentacji Polski w amp futbolu Bartosz Łastowski (2L) i Krystian Kapłon (2P) w meczu z Francją podczas AMP Futbol Cup 2019

W sobotę i niedzielę odbył się w Warszawie Amp Futbol Cup 2019 czyli turniej najlepszych drużyn piłkarskich Europy, które tworzą zawodnicy po amputacjach. W tym roku reprezentacja Polski walczyła o zwycięstwo z Azerbejdżanem, Gruzją, Francją, Rosją i Włochami. Po wygranym meczu prezydent Duda złożył zawodnikom gratulacje na Twitterze.

3:2 wygrała Polska z Rosją w finałowym meczu Amp Futbol Cup 2019. Wcześniej biało-czerwoni wygrali wszystkie swoje mecze: z Francją (5:0), z Gruzją (7:0), półfinał z Włochami (3:0). 

 

 

Bramki dla Polaków w finałowym meczu strzelili Bartosz Łastowski, Kamil Grygier i Krystian Kapłon.

 

Stolica już po raz ósmy była gospodarzem turnieju Amp Futbol Cup. Był to największy tegoroczny ampfutbolowy turniej, który zapowiada przyszłoroczne Mistrzostwa Europy - Kraków 2020. Mecze odbywały się na stadionie OSiR Bemowo. 

 

Po finałowym meczu gratulacje polskiej reprezentacji złożył na Twitterze Prezydent Andrzej Duda. 

Polska drużyna jest wspierana przez znanych piłkarzy

 

Na trybunach, jak co roku, oprócz kibiców zasiedli również znani sportowcy oraz trenerzy.

 

PAP/Marcin Obara

 

Robert Lewandowski to jeden z oficjalnych sponsorów polskiej kadry Amp Futbol. Wśród fanów ampfutbolowców jest także Kamil Grosicki – ambasador drużyny i Łukasz Fabiański – ambasador bramkarzy.

 

Piłkarze grający w amp futbol to osoby, które przeszły amputację jednej nogi lub urodziły się z krótszą kończyną i w meczach grają wspomagając się kulami. Bramkarze mają natomiast tylko jedną rękę.

 

PAP/Marcin Obara

 

Reprezentacja Polski Amp Futbol powstała z inicjatywy Mateusza Widłaka, który wraz z trenerem Markiem Dragoszem w 2012 r. zorganizował pierwsze treningi. Obecnie Polska jest stałym organizatorem międzynarodowych turniejów, a ampfutbolowa reprezentacja jest jedną z najlepszych na świecie - zdobyła medal mistrzostw Europy i doszła do półfinału mistrzostw Świata.

 

PAP/Marcin Obara

 

Amp Futbol Polska prowadzi też rozgrywki Amp Futbol Ekstraklasy i aktywizuje dzieci z niepełnosprawnością ruchową w swojej Akademii piłkarskiej oraz poprzez zgrupowania Junior Amp Futbol.

dc/msl/ ampfutbol.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie