Kobieta urodziła własne wnuki. Spełniła marzenie syna

Świat
Kobieta urodziła własne wnuki. Spełniła marzenie syna
Instagram/paiproducaoindependente

45-letnia Brazylijka urodziła bliźniaki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że ojcem bliźniąt jest jej homoseksualny syn.

45-letnia Valdira das Neves zdecydowała się zostać surogatką dla swojego homoseksualnego syna, który od dawna marzył o posiadaniu potomstwa. 

 

Pomysł narodził się kilka lat temu, po tym, gdy kobieta straciła córkę. 

 

- Prawie cztery lata temu moja matka zaszła w ciążę z moim ojcem, ale moja młodsza siostra urodziła się w siódmym miesiącu ciąży i zmarła tydzień po narodzinach - wyjaśnił 24-letni syn kobiety.

  

45-latka chciała mieć kolejne dziecko. Wtedy rodzina wpadła na pomysł, aby wykorzystując metodę in vitro, połączyć marzenia matki i syna.

 

Kilka pierwszych prób zapłodnienia nie powiodło się. Udało się dopiero za czwartym razem i w styczniu 2019 roku 45-latka zaszła w ciążę. 

 

 

Bliźniaki - chłopiec i dziewczynka - przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu. Biologicznym ojcem dzieci jest syn kobiety, którego sperma została wykorzystana do sztucznego zapłodnienia. Komórka jajowa pochodziła natomiast od anonimowej dawczyni.

 

Pierwsza na świat przyszła dziewczynka. Chłopiec po porodzie miał problemy z oddychaniem i trafił na oddział intensywnej opieki pediatrycznej. Jego stan jest stabilny.

 

Ojciec dzieci w rozmowie z mediami stwierdził, że "spełniło się jego marzenie". - Dzięki Bogu wszystko się udało, jest jak we śnie. To uczucie jest cudowne - powiedział.

dk/luq/ "Mirror"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie