Auto było poszukiwane od 2017 roku. Strażnicy miejscy znaleźli je na parkingu

Polska
Auto było poszukiwane od 2017 roku. Strażnicy miejscy znaleźli je na parkingu
sm.poznan.pl

Strażnicy miejscy dokonali przeglądu samochodów na jednym z poznańskich osiedli. Chcieli usunąć pojazdy, które nie były używane od dłuższego czasu. Zwrócili uwagę na białego fiata bez tablic rejestracyjnych, lecz z naklejką kontrolną na szybie. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że auto było poszukiwane od 2017 r.

Poznańska Straż Miejska przypomina, że wyszukiwanie i usuwanie wraków należy do tzw. rutynowych czynności każdego strażnika rejonowego. W pierwszej połowie roku funkcjonariusze doprowadzili do usunięcia 62 pojazdów, które nie były używane od dłuższego czasu. 

 

Strażnicy każdorazowo ustalali właściciela samochodu, a dopiero gdy to nie było możliwe, na wniosek zarządcy drogi, zlecali odholowanie samochodu na parking strzeżony. Czynności wyjaśniające w takich sprawach niekiedy trwają nawet kilka tygodni.

 

Bez rejestracji, ale z nalepką na szybie

 

Tym razem dokonano przeglądu samochodów zaparkowanych przy ul. Kurlandzkiej. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na białego fiata bez tablic rejestracyjnych, jednak z nalepką kontrolną na przedniej szybie. Na tej podstawie znaleźli w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dane właściciela pojazdu. Ustalono również, że samochód ten jest poszukiwany od 2017 roku.

 

W niedługim czasie na miejsce przybyli policjanci i właścicielka skradzionego samochodu. Po blisko dwóch latach poszukiwań samochód wróci do właścicielki.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie