Pies przywiązany do drzewa stalową linką. "Była tak krótka, że nie mógł się nawet położyć"

Polska
Pies przywiązany do drzewa stalową linką. "Była tak krótka, że nie mógł się nawet położyć"
Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu

Mężczyzna spacerujący w lesie w pobliżu wsi Podlesie Wysokie (Wielkopolska) natknął się na psa przywiązanego stalową linką do drzewa. Zwierzę było wycieńczone. "Znajdziemy tego, który to zrobił. Choćby nie wiem co!" - oznajmił Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji.

Suka rasy mieszanej przypominająca owczarka niemieckiego była przywiązana do drzewa krótką, stalową linką. "Była na tyle krótka, że (pies - red.) nie mógł się nawet położyć" - poinformowała policja.

 

Według policji, która opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia psa, osoba, która to zrobiła, skazała zwierzę "na okrutną i powolną śmierć".

 

Pies był wycieńczony, wychudzony i odwodniony. Miał początki udaru cieplnego, a w jednym oku krwawy wylew. Lekarz weterynarii oceniła, że około dwa miesiące temu suczka mogła się oszczenić.

 

Zwierzę trafiło pod opiekę Fundacji Dla Zwierząt "Bahati", a policja rozpoczęła poszukiwania oprawcy.

 

 

"Znajdziemy tego, który to zrobił. Choćby nie wiem co!" - zapewnił rzecznik prasowy poznańskiej policji Andrzej Borowiak.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

dk/zdr/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze