Kradł alkohol, podczas zatrzymania podał się za swojego brata

Polska
Kradł alkohol, podczas zatrzymania podał się za swojego brata
Policja Otwock

Mężczyzna, odpowiedzialny za dwie kradzieże, podczas zatrzymania podawał się za swojego brata. Grozi mu do pięciu lat więzienia - poinformował w środę nadkom. Daniel Niezdropa oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku.

Policjantów wezwano do jednego ze sklepów w Karczewie (pow. otwocki), gdzie pracownicy rozpoznali w kliencie mężczyznę, którego kilka dni wcześniej zarejestrowały kamery, jak ukradł alkohol oraz artykuły spożywcze. Jak poinformowała policja, mężczyzna ponownie odwiedził sklep i jak wcześniej chciał zrabować kolejne produkty.

 

- Policjanci przyjechali na miejsce i rozpoczęli czynności z podejrzanym. Ten podał dane, które wydały się policjantom podejrzane. Po dokładnej weryfikacji w policyjnych bazach danych okazało się, że nie jest on tym za kogo się podaje - powiedział nadkom. Daniel Niezdropa.

 

Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Józefowa zamiast swojej tożsamości, podawał dane identyfikacyjne swojego brata.

 

Podejrzanego osadzono w policyjnym areszcie, a materiały sprawy trafiły do policyjnych dochodzeniowców, którzy dokładnie przeanalizowali złożone w sprawie zawiadomienie i zgromadzone dowody.

 

Ostatecznie podejrzanemu udowodniono popełnienie dwóch kradzieży za co grozi do 5 lat więzienia. Jak zaznaczył Niezdropa 32-latek przyznał się do przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie