Akcja ratunkowa policji podczas wizyty wiceprezydenta USA w Warszawie. "Skomplikowana sytuacja"

Polska
Akcja ratunkowa policji podczas wizyty wiceprezydenta USA w Warszawie. "Skomplikowana sytuacja"
PAP/Piotr Nowak
Limuzyna z wiceprezydentem USA przy Hotelu Mariott w Alejach Jerozolimskich

Policjanci podczas zabezpieczania trasy przejazdu kolumny z wiceprezydentem USA w rejonie ulicy Al. Jerozolimskie pomogli kobiecie, która uległa wypadkowi. - Sytuacja była na tyle skomplikowana, że do zdarzenia doszło na obszarze, który w tym momencie był całkowicie zamknięty dla ruchu - przekazał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

W poniedziałek w trakcie zabezpieczenia przejazdu kolumny z wiceprezydentem USA w rejonie Al. Jerozolimskich służbę pełnili policjanci z komendy w Kolbuszowej: mł. asp. Arkadiusz Wilk oraz sierż. sztab. Jakub Górka.

 

W pewnym momencie zauważyli kobietę, która przechodząc obok zamkniętej ulicy upadła na chodnik. - Funkcjonariusze natychmiast udzielili pomocy kobiecie. Opatrzyli jej głowę i twarz, a o całym zdarzeniu powiadomili przełożonych. Sytuacja była na tyle skomplikowana, że do zdarzenia doszło na obszarze, który w tym momencie był całkowicie zamknięty dla ruchu z uwagi na przejazd delegacji - powiedział Marczak.

 

Policjant pilotował karetkę

 

Jak dodał, "po krótkim czasie na miejscu pojawili się policjanci stołecznej drogówki: asp. sztab. Robert Szulęcki oraz asp. sztab. Jacek Bziuk, którzy wezwali karetkę pogotowia.

 

- Jeden z policjantów zabrał ranną kobietę do radiowozu, a następnie przewiózł ją do skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi. W tym czasie drugi z policjantów umożliwił przejazd karetce, pilotując ją przez rejon zabezpieczenia, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanej - tłumaczył rzecznik.

 

- Pomagać i chronić – to zasady, którymi kierują się policjanci podczas codziennej służby - podkreślił Marczak i dodał, że dzięki takiemu zachowaniu starsza kobieta szybko otrzymała pomoc lekarską i trafiła do szpitala.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie