10-latek wzorem uczciwości. Znalazł pieniądze i oddał policji

Polska

10-letni Marcel z Tczewa (woj. pomorskie) znalazł na ulicy sporą sumę pieniędzy. Chłopiec zaniósł gotówkę na policję, która teraz szuka właściciela. Na uczciwego znalazcę czeka nagroda od prezydenta miasta i szkolne odznaczenie.

10-latek podczas zabawy niedaleko domu znalazł rozsypane pieniądze. Była to pokaźna ilość gotówki.   

 

- Mogę powiedzieć w tajemnicy, że nie była to mała kwota. Niejednego by pokusiło, żeby sobie zostawić, ale nie Marcel, sam chciał oddać pieniądze - powiedziała Polsat News matka chłopca.

 

Marcel razem z rodzicami rozpoczęli na własna rękę poszukiwania właściciela zguby wśród sąsiadów i przechodniów. Jednak nikt się nie znalazł, wiec zdecydowali, żeby gotówkę zanieść na komisariat policji.
 

- Wzorowa postawa młodego tczewianina - skomentował sprawę Dawid Krajewski z Komendy Miejskiej policji w Tczewie.  

 

"Marcel przebił wszystkich"

 

Poszukiwania właściciela pieniędzy przejęła policja. - Osoba, która 21 sierpnia w pobliżu ulicy Koziej zgubiła pieniądze, proszona jest o kontakt z policją - dodał Krajewski.  

 

Postawę 10-latka doceniła również szkoła, która w nagrodę szykuje dla swojego ucznia specjalne odznaczenie. 

 

- Marcel przebił wszystkich. Na najbliższej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej Marcel otrzyma odznaczenie "uczeń na medal" - przekazał Polsat News Wojciech Rinc, dyrektor Placówek Specjalnych w Tczewie. 

 

Informacja o postawie 10-latka dotarła też do prezydenta miasta. - 10-letni chłopak, a wykazał się postawą godną pochwały i pozazdroszczenia. Wszyscy jesteśmy z niego dumni. Pan prezydent postanowił spotkać się z chłopcem - powiedziała Polsat News Małgorzata Mykowska z Urzędu Miasta w Tczewie. 

 

Na Marcela czekają gratulacje i nagroda - niespodzianka.

dk/prz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie