Sztabki złota i drogie zegarki wśród łupów warszawskiego "Spidermana"

Polska
Sztabki złota i drogie zegarki wśród łupów warszawskiego "Spidermana"
KSP Warszawa

Policjanci ze stołecznych Bielan zatrzymali włamywacza, który w kilku dzielnicach Warszawy okradał mieszkania znajdujące się na wysokich piętrach. Włamywał się przez otwarte okna. Kradł głównie drobne i wartościowe przedmioty. Wśród jego łupów funkcjonariusze znaleźli też sztabki złota.

Mężczyzna nazwany już na początku swojej działalności "Spidermanem" był podejrzewany o osiem włamań na terenie kilku warszawskich dzielnic: Bielan, Ursynowa, Wilanowa, Mokotowa, Targówka i Ochoty. Do włamań dochodziło od czerwca do sierpnia 2019 roku.

 

- Mężczyzna szukał otwartych okien w wysoko położonych mieszkaniach. Później dostawał się na klatki schodowe, gdzie otwierał okna i wchodził do wcześniej wybranego lokum - poinformowała polsatnews.pl Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V (Bielany, Żoliborz).

 

- Straty powstałe w wyniku jego działalności sięgają kwoty prawie 300 tys. złotych. Pokrzywdzonym zabierał dokumenty, gotówkę, biżuterię, zegarki, laptopy, monety kolekcjonerskie, a nawet sztabki złota - powiedziała Edyta Adamus z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji. 

 

Zatrzymany mężczyzna odpowie również za posiadanie substancji psychotropowych, które zostały znalezione w jego mieszkaniu w trakcie przeszukania. 

 

Warszawski "Spiderman" został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniami oraz posiadania środków odurzających.

 

37-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 8 lat więzienia.

dc/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie