Reporter Polsat News Piotr Kuśmierzak nominowany do nagrody BohaterONy 2019

Kultura

Dziennikarz na co dzień pracujący w Lublinie został nominowany za film dokumentalny "W martwym punkcie", poruszający temat rzezi wołyńskiej. Chętni mogą oddawać głosy za pośrednictwem strony internetowej do 2 października.

Kuśmierzak jest reporterem Polsat News w Lublinie i prezenterem serwisów informacyjnych. Prowadził magazyn "Nie rządem Polska stoi" w Polsat News 2, a także był gospodarzem programów "To był tydzień" i "Polska. Magazyn reporterów krajowych" w Polsat News.

 

We wrześniu 2018 roku na antenie Polsat News wyemitowano film dokumentalny Piotra Kuśmierzaka - "W martwym punkcie" - na temat rzezi wołyńskiej. To tragiczne wydarzenie, mimo upływu czasu, do dziś dzieli Polaków i Ukraińców.

 

Różne punkty widzenia

 

Brak porozumienia i kompromisu w najbardziej bolesnych kwestiach wspólnej historii sprawiają, że oba narody znajdują się w martwym punkcie, stąd tytuł filmu. Autor dokumentu próbuje odpowiedzieć na pytanie, co stoi na przeszkodzie do pojednania i pokazuje, co jest sednem konfliktu.

 

Materiał prezentuje różne punkty widzenia, dziennikarz wysłuchuje każdej ze stron, zostawiając widza z pytaniem, czy możliwe jest pojednanie polsko-ukraińskie. To właśnie za ten reportaż został nominowany do nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich.

 

Gdzie głosować?

 

Na Piotra Kuśmierzaka można głosować za pośrednictwem strony bohateron.pl do 2 października.

 

ac/luq/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie