29-letni Bułgar zatrzymany za handel ludźmi

Polska
29-letni Bułgar zatrzymany za handel ludźmi
Policja

29-letniego obywatela Bułgarii podejrzanego o handel ludźmi, stręczycielstwo i czerpanie korzyści z nierządu zatrzymali w Warszawie policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Mężczyźnie zarzuca się, że od 2014 r. zajmował się w Polsce handlem ludźmi i czerpaniem korzyści z nierządu. Miał na tym zarobić około 4 mln zł.

 

Jak poinformował we wtorek zespół prasowy śląskiej policji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi pracowali nad sprawą od początku sierpnia tego roku. Podejrzanego zatrzymali w Warszawie, gdy usiłował wywieźć z Polski ofiarę swojej działalności.

 

Z prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu śledztwa ma wynikać, że podejrzany w latach 2014-2019 w województwie śląskim - w tym w Zabrzu - zmuszał 22-letnią obecnie obywatelkę Bułgarii do uprawiania prostytucji. Odebrał ofierze wszystkie dokumenty i całkowicie ją od siebie uzależnił.

 

Za handel ludźmi, czerpanie korzyści z nierządu i stręczycielstwo grozi mu do 15 lat więzienia. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie