Ruszył projekt "Ministerstwo Bohaterów". Duży odzew z całego świata

Polska
Ruszył projekt "Ministerstwo Bohaterów". Duży odzew z całego świata
Facebook/Ministerstwo Bohaterów

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej ruszył projekt "Ministerstwo Bohaterów". Twórcy zachęcają do szukania bohaterów wśród najbliższych, członków rodziny. Mottem akcji są słowa Goethego: "bohater czerpie inspirację z cnót swoich przodków".

W niedzielę, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej na profilu YouTube Ministerstwa Bohaterów (Ministry of Heroes) został opublikowany dwuminutowy film. Opowiada on o tym, że podczas zabawy w chowanego chłopiec przypadkowo znajduje na strychu rodzinne pamiątki - guzik z munduru wojskowego, stare zdjęcia, gazetę z czasów II wojny światowej, Order Virtuti Militari.

 

Lektor, przypominając o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, mówi również: "w każdej rodzinie byli bohaterowie, znajdź ich". Film kończą napisy w języku angielskim przypominające, że 1 września 1939 r. wojska niemieckie napadły na Polskę, a 17 września Polska została zaatakowana przez Rosję Sowiecką. Polacy toczyli heroiczną walkę, która kosztowała życie 6 milionów obywateli.

 

 

Film został opublikowany również na profilu Ministerstwa Bohaterów na Facebooku. W ciągu doby zebrał ponad milion wyświetleń. Komentują go osoby z różnych krajów. Piszą m.in. o członkach swoich rodzin, którzy walczyli podczas II wojny światowej, wspominają bohaterskich obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Profil jest prowadzony w języku angielskim.

Profil zachęcający do szukania bohaterów we własnej rodzinie został opatrzony cytatem z Johanna Wolfganga von Goethego: "bohater czerpie inspirację z cnót swoich przodków".

Autorzy piszą o sobie: "Ministerstwo Bohaterów to najbardziej heroiczny oddział na świecie, zlokalizowany w Polsce".

Na końcu filmu pojawia się informacja, że fundatorem "Ministerstwa Bohaterów" jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Honorowego patronatu udzielił premier Mateusz Morawiecki.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze