Dwóch Polaków nie żyje, jeden jest ciężko ranny po wypadku na autostradzie w Niemczech

Moto
Dwóch Polaków nie żyje, jeden jest ciężko ranny po wypadku na autostradzie w Niemczech
Wikimedia Commons/Sebastian und Kari/CC BY SA 2.0

Dwóch Polaków zginęło, a jeden został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w niedzielę przed północą na autostradzie A20 w kierunku Lubeki, niedaleko miejscowości Tessin na północnym wschodzie Niemiec.

Kierujący volkswagenem golfem 40-letni mężczyzna uderzył z dużą szybkością w jadącą przed nim ciężarówkę. Siła kolizji była tak wielka, że kierowca i siedzący obok 39-latek zginęli na miejscu. Drugi pasażer, 23-latek, w stanie ciężkim trafił do szpitala.

 

"Przyczyny wypadku nie są znane. Kierowca nie zahamował i zderzył się z poprzedzającą go ciężarówką" - twierdzi komisariat policji w Guestrow.

 

Funkcjonariusze z tego miasta jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Jak widać na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze przez lokalny portal informacyjny z Meklemburgii-Pomorza Przedniego, golf, którym jechali Polacy, został całkowicie zniszczony.

 

 

Jak wynika z informacji policji w Guestrow, kierujący pojazdem był zameldowany w Hamburgu. Pasażer, który zginął, miał prawo jazdy wystawione przez starostwo w Kościerzynie, natomiast ciężko ranny Polak - w Chojnicach.

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze