Uwaga na burze z gradem. Alerty przed wysoką temperaturą dla niemal wszystkich województw

Polska
Uwaga na burze z gradem. Alerty przed wysoką temperaturą dla niemal wszystkich województw
Pixabay/dominikblaser

Niedziela będzie upalna, ale po południu w niektórych województwach należy spodziewać się burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem dla 15. województw. Termometry mogą wskazywać nawet 33 stopnie. W dziesięciu województwach mogą się pojawić burze z gradem.

Alerty przed wysoką temperaturą wydano dla wszystkich województw poza Podlasiem.

 

Ostrzeżenia drugiego stopnia, gdzie upały mogą być najbardziej dokuczliwe, dotyczą 13 województw. Tylko na Warmii i Mazurach oraz na Podkarpaciu ostrzeżenia mają pierwszy, najniższy stopień. 

Burze z towarzyszącym im gradem - według prognoz - mogą pojawić się głównie w zachodniej i centralnej Polsce. Na Pomorzu, w Wielkopolsce i w Kujawsko-Pomorskiem obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. 

 

"Największym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, spora aktywność elektryczna, a także w późniejszych godzinach silne porywy wiatru" - donosi Sieć Obserwatorów Burz. 

 

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

 

Poniżej szczegółowa prognoza pogody na niedzielny wieczór i kolejne dni

 

   

las/prz/grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie