"Jesteśmy poturbowani. Cieszymy się, że żyjemy". Grupa Sabaton odwołała koncert w Polsce

Kultura
"Jesteśmy poturbowani. Cieszymy się, że żyjemy". Grupa Sabaton odwołała koncert w Polsce
Twitter/Sabaton

"Jesteśmy załamani, ciężko poturbowani, zakrwawieni i pozszywani, ale cieszymy się, że żyjemy. Jesteśmy też pewni, że już wkrótce odzyskamy siły" - napisali na Facebooku członkowie zespołu Sabaton. Grupa miała wystąpić w niedzielę w Gdańsku podczas koncertu "Tak zaczynała się wojna". Z powodu wypadku samochodowego, muzycy zmuszeni byli odwołać koncert.

Członkowie zespołu  Sabaton wracali z planu zdjęciowego do nowego teledysku w Tunezji. Wtedy też ulegli poważnemu wypadkowi. Zdjęcia zniszczonego auta oraz ujęcia z produkcji klipu zamieścili na fanpage’u.

 

"Po konsultacjach medycznych i ocenie naszych urazów jesteśmy pewni, że nie możemy wystąpić dziś w Polsce ze względu na ryzyko ich pogłębienia. W pełni sił powrócimy w październiku na naszą trasę North American. Gdańsk odwiedzimy tak szybko, jak będzie to możliwe" - napisali na Facebooku.

 

 

Polska w szwedzkiej muzyce

 

Sabaton to szwedzka grupa heavymetalowa śpiewająca głównie o tematyce wojennej. Uwagę Polaków zwrócili utworem "40:1" opisującym bitwę pod Wizną.

 

"Polscy żołnierze, nie mają sobie równych, gniew Wehrmachtu zatrzymany" - brzmią słowa piosenki. Na piątym albumie "Coat of Arms" muzycy grupy Sabaton zamieścili kompozycję "Uprising" opowiadającą o Powstaniu Warszawskim.

 

Teledysk do piosenki został nakręcony w Fabryce Norblina w Warszawie. Jego premiera miała miejsce 1 sierpnia 2010 roku.

 

ac/grz/ polsatnews.pl, onet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie