Upały w ostatni weekend wakacji. Ostrzeżenia dla większości kraju

Polska
Upały w ostatni weekend wakacji. Ostrzeżenia dla większości kraju
Polsat News

IMGW ostrzega przed upałami w prawie całym kraju. Termometry w dzień pokażą do 33 st. Ostrzeżenie nie obowiązuje tylko w Polsce północno-wschodniej i woj. podkarpackim.

IMGW wydał w sobotę około południa ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem prawie dla całego kraju. Alert obowiązuje w 13 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim (oprócz powiatów przygranicznych), opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i lubelskim.

 

 

Temperatury powyżej 30 st. C

 

Na tych obszarach w dalszym ciągu prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 st. do 33 st. Termometry w nocy pokażą od 18 st. do 20 st.

 

  

 

Upałem nie są zagrożone tylko Warmia i Mazury, Podlasie, Podkarpacie i południowe powiaty Dolnego Śląska. Na Podkarpaciu w powiatach południowych obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

 

Na tym obszarze wystąpią burze z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 65 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

 

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie