Szef MSZ wręczył Annie Marii Anders nominację na stanowisko ambasadora Polski we Włoszech

Polska
Szef MSZ wręczył Annie Marii Anders nominację na stanowisko ambasadora Polski we Włoszech
MSZ

Szef MSZ Jacek Czaputowicz wręczył w piątek Annie Marii Anders Anders nominację na stanowisko ambasadora Polski we Włoszech i San Marino - poinformowało MSZ.

W czerwcu sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę senator Anders na ambasadora we Włoszech i San Marino.

 

Przedstawiając wówczas swoje plany związane z objęciem placówki we Włoszech Anders powiedziała, że chciałaby doprowadzić jesienią do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Włoch Giuseppe Conte i pracować nad największą liczbą spotkań bilateralnych między przedstawicielami obu krajów.

 

Wśród planów Anders jest też wzmocnienie opieki nad cmentarzami żołnierzy polskich we Włoszech, m.in. spoczywających tam podkomendnych jej ojca gen. Władysława Andersa, dowódcy 2 Korpusu Polskiego, który brał udział w wyzwalaniu Włoch podczas II wojny światowej. Jako kolejny ze swych celów wskazała integrację organizacji polonijnych działających w tym kraju.

 

Anders zadeklarowała ponadto, że drzwi ambasady będą zawsze otwarte dla polskich przedsiębiorców i będą oni wspierani, głównie w dziedzinie promocji. Zapowiedziała również, że w San Marino chciałby utworzyć konsulat honorowy oraz wykonać audyt możliwości zintensyfikowania współpracy gospodarczej z tym państwem.

 

W poniedziałek Anna Maria Anders poinformowała na Twitterze, że zrezygnowała z mandatu senatora. "Panu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu i Senatowi dziękuję za współpracę" - napisała.

 

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie