"Mam 67 lat, nie będę leciała klasą turystyczną". Anders o podróżach za ponad 611 tys. złotych

Polska
"Mam 67 lat, nie będę leciała klasą turystyczną". Anders o podróżach za ponad 611 tys. złotych
Polsat News

- Jak można być pełnomocnikiem premiera do spraw dialogu międzynarodowego, siedząc przy biurku? Czy ja mam pociągiem lecieć do Stanów Zjednoczonych? - pytała retorycznie senator PiS Anna Maria Anders, komentując zarzuty dotyczące wydatków na jej podróże zagraniczne. Wyjawiła również, że choć "wygląda bardzo dobrze na swój wiek, to ma 67 lat i nie będzie leciała klasą turystyczną".

Senator Anna Maria Anders pełni funkcję pełnomocnika premiera ds. dialogu międzynarodowego. Z oficjalnych dokumentów rządowych wynika, że na jej podróże od stycznia 2016 roku wydano 611 625 złotych.


"Dzięki moim wyjazdom Polska ma polepszony wizerunek"


W rozmowie z TVN24 tłumaczyła, że do jej zadań należy poprawa wizerunku Polski na świecie, wypracowanie lepszego kontaktu ze Stanami Zjednoczonymi oraz dbanie o Polonię. - Dzięki moim wyjazdom Polska ma polepszony wizerunek w Stanach Zjednoczonych - przekonywała dodając, że po wprowadzeniu nowelizacji ustawy o IPN ten wizerunek nieco ucierpiał.


Odpierała też zarzuty, że część z jej wyjazdów to były prywatne podróże za publiczne pieniądze. - Ci, którzy mówią, że jadę do Stanów, żeby się zobaczyć z rodziną, to niech spojrzą na mapę Stanów Zjednoczonych. Mój syn służy w armii w stanie Kentucky, dom jest w Bostonie, a wizyta w stanie Nevada - jedna ze złożonych w ostatnim czasie - odbyła się cztery tysiące kilometrów od domu - wyjaśniała.


Senator Anders wytłumaczyła też, dlaczego nie podróżuje klasą ekonomiczna, lecz znacznie droższą klasą biznes. - Ja uważam, że wyglądam bardzo dobrze na swój wiek, ale mam 67 lat. Nie będę leciała klasą turystyczną, economy class, tam i z powrotem, jak ja mam wracać do Senatu - podsumowała.

 

Przed paroma dniami przekonywała, że "mamy jeszcze wiele do zrobienia, zarówno w kwestiach wizerunku Polski jak i w sprawach gospodarczych". - Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że pokazywanie obrazu Polski jako kraju nowoczesnego, konkurencyjnego i odnoszącego sukcesy nie wszystkim może się podobać, ale nie zamierzam zejść z tej drogi.

 

Zapewniała, że w sprawie jej zagranicznych podróży pojawiło się bardzo wiele kłamstw.

 

tvn24.pl, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie