Szczerski: wizyta prezydenta Trumpa jeszcze w tym roku

Polska
Szczerski: wizyta prezydenta Trumpa jeszcze w tym roku
Polsat News

- Mamy nadzieję, że już w przyszłym tygodniu będziemy w stanie podać nowe daty wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa - przekazał w piątek szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski. Jak dodał, w imieniu Trumpa 1 września do Polski przyleci wiceprezydent Mike Pence wraz z małżonką.

Donald Trump przekazał w czwartek, że z powodu zbliżającego się do Florydy huraganu Dorian przełożył swoją zaplanowaną na 1 i 2 września wizytę w Polsce. 

 

Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski powiedział w piątek, że "jest wyraźna i jednoznaczna wola Trumpa, że jeszcze w tym roku odwiedzić Warszawę i zrealizować pełen plan wizyty, która była przewidziana na 2 września, także z podpisaniem dokumentów, które są wypracowane i przygotowane".

 

- Mamy nadzieję, że już w przyszłym tygodniu będziemy w stanie podać nowe daty tej wizyty. Umówiliśmy się, że dajemy sobie tydzień - dodał.

 

Dopytywany, jakie daty zaproponowała polska strona, odpowiedział: "Kilka dat, w ciągu najbliższych trzech miesięcy, od dzisiaj do połowy listopada".

 

W zastępstwie za Trumpa do Polski przylecieć ma wiceprezydent USA Mike Pence wraz z małżonką.

 

Wizyta prezydenta USA była zaplanowana w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. - Domykamy pełną listę reprezentacji. Spodziewamy się 20 prezydentów, 4 premierów, 6 marszałków izb parlamentu i kilkunastu ministrów spraw zagranicznych i obrony - dodał Szczerski.

 

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie