Skrępowane zwłoki owinięte folią. Archiwum X wraca do sprawy sprzed 26 lat i prosi o pomoc

Polska
Skrępowane zwłoki owinięte folią. Archiwum X wraca do sprawy sprzed 26 lat i prosi o pomoc
KWP we Wrocławiu

Funkcjonariusze z Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu proszą o pomoc w rozwiązaniu sprawy z marca 1993 r. To wtedy przy trasie Międzybórz-Oleśnica znaleziono skrępowane zwłoki mężczyzny owinięte przezroczystą folią. "Przy wykorzystaniu obecnych możliwości technicznych został wykonany portret przyżyciowy" - informuje policja i prosi o pomoc w identyfikacji.

"Do zdarzenia doszło 15 marca 1993 r. Dyżurny jednostki Policji w Sycowie ok. godz. 17.00 otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu zwłok ludzkich w terenie leśnym, przy trasie Międzybórz–Oleśnica, w pobliżu miejscowości Drałtowice" - czytamy w komunikacie KWP we Wrocławiu.

 

Obrączka, zegarek, łańcuszek z krzyżykiem

 

Zwłoki mężczyzny ze skrępowanymi nogami i rękoma były owinięte folią. Do dzisiaj nie ustalono jego tożsamości. Na podstawie zebranego materiału funkcjonariusze sądzą, że ofiara prawdopodobnie podchodzi z jednego państw bloku wschodniego. Mężczyzna był często widywany na targowiskach w Oleśnicy i Bierutowie w towarzystwie osób wschodniego pochodzenia.

 

Zmarły miał ok. 25 lat i 191 cm wzrostu. Był przeciętnej budowy ciała, z twarzą owalną, "lekko odstającymi małżowinami usznymi" i zrośniętymi brwiami. W chwili śmierci ubrany był w koszulę w biało-niebieską kratę z napisem na metce: "TIRNAVA SIGHISOARA ROMANIA", buty sportowe marki Adidas rozmiar 47, podkoszulek z długim rękawem, kalesony w kolorze kremowym oraz majtki koloru białego. Wśród znaków szczególnych policja wymienia braki w uzębieniu.

 

KWP we Wrocławiu 

"Na lewej ręce mężczyzna miał zegarek kwarcowy marki »ZARITROV SWISS MODE« z kopertą w kolorze żółtym, tarczą w kolorze czarnym i paskiem w kolorze czarnym. Na środkowym palcu znajdowała się obrączka w kolorze żółtym, na szyi mężczyzna miał łańcuszek z krzyżykiem z wizerunkiem Chrystusa wykonany z metalu w kolorze białym" - informuje policja, która prosi o pomoc w identyfikacji.

bas/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie