Nie żyje 9-letnia córka byłego trenera kadry Hiszpanii Luisa Enrique

Świat
Nie żyje 9-letnia córka byłego trenera kadry Hiszpanii Luisa Enrique
Wikimedia Commons/Football.ua/CC BY SA 3.0

Były znakomity hiszpański piłkarz Luis Enrique, który w czerwcu zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji tego kraju, poinformował, że zmarła jego córka. Dziewięcioletnia Xana przegrała walkę z nowotworem kości.

Enrique ustąpił trzy miesiące temu z funkcji trenera kadry, mimo udanego startu w eliminacjach mistrzostw Europy, właśnie po to, aby więcej czasu spędzić przy dziecku.

 

"Nasza córka Xana zmarła tego popołudnia w wieku dziewięciu lat po pięciu intensywnych miesiącach walki z kostniakomięsakiem" - poinformował w czwartkowym oświadczeniu.

 

Przy okazji podziękował za wszystkie dowody ciepła i serdeczności otrzymane w ciągu ostatnich miesięcy oraz pokazaną dyskrecję i zrozumienie.

 

"Będziemy bardzo za tobą tęsknić, ale i pamiętać cię każdego dnia naszego życia z nadzieją, że któregoś dnia w przyszłości się spotkamy. Będziesz gwiazdą, która prowadzi naszą rodzinę. Odpoczywaj (w pokoju) Xanita" - dodał.

 

Wyrazy współczucia w imieniu Barcelony przekazał Josep Maria Bartomeu, prezes katalońskiego klubu, w którym Luis Enrique spędził wiele lat jako piłkarz i trener.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie