Piotr Woźny został nowym prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Polska
Piotr Woźny został nowym prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Minister środowiska Henryk Kowalczyk, fot. PAP/Rafał Guz

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał Piotra Woźnego na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - poinformował w piątek na stronie internetowej resort środowiska.

- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni ważną rolę w finansowaniu w Polsce inwestycji proekologicznych. Jego działania wpływają na poprawę stanu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie całego kraju. Jeszcze raz pragnę pogratulować nominacji i życzyć owocnej i wytężonej pracy – powiedział cytowany przez resort środowiska Kowalczyk.

 

Obecnie zarząd NFOŚiGW składa się z pięciu osób: Piotra Woźnego, prezesa oraz zastępców: Anny Mańk, Dominika Bąka, Marka Ryszki i Artura Michalskiego.

 

Woźny w latach 2000–2001 był wiceministrem w resorcie łączności w rządzie Jerzego Buzka. Po zakończeniu pracy w administracji państwowej był zaangażowany do 20 listopada 2015 r. w rozwój i zarządzanie praktyką prawniczą prowadzoną przez GWW Woźny i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Spółka partnerska.

 

Woźny był wiceministrem cyfryzacji od listopada 2015 roku marca 2017 roku

 

W listopadzie 2015 roku Woźny został wiceministrem cyfryzacji, pełnił tę funkcję do końca marca 2017 r. W Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadał za departament telekomunikacji i nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przygotowywał konkursy na dotacje dla operatorów budujących sieci szybkiego dostępu do internetu, odpowiadał za przygotowanie projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

Po odejściu z Ministerstwa Cyfryzacji Woźny został doradcą ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego w resorcie rozwoju.

 

W styczniu 2018 roku Piotr Woźny został powołany na stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii.

 

Od marca 2018 roku jest pełnomocnikiem premiera ds. Programu Czyste Powietrze.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie