Liroy i Godek pójdą razem do wyborów. "Zapraszamy ludzi, którzy nie chcą płynąć z głównym nurtem"

Polska
Liroy i Godek pójdą razem do wyborów. "Zapraszamy ludzi, którzy nie chcą płynąć z głównym nurtem"
Polsat News

O wspólnym starcie Skutecznych z działaczami ruchów pro-life poinformowali w czwartek lider Skutecznych Piotr Liroy-Marzec i założycielka fundacji pro-life "Życie i rodzina" Kaja Godek. Zapowiedzieli, że będą walczyć o ochronę życia dzieci nienarodzonych.

Godek zaznaczyła, że Skuteczni "to jedyna siła polityczna obecnie w Polsce, w której dostaliśmy gwarancję głoszenia naszych postulatów, który nie będzie cenzurowany zarówno w kampanii społecznej i później w Sejmie".

 

- Otrzymaliśmy również gwarancję, że po wejściu do parlamentu nie będziemy mieli przeszkód ze strony naszych partnerów, aby realizować cele, które przed nami stoją, czyli ochronę przestrzeni publicznej, szczególnie dzieci przed "homologią" oraz upominanie się o życie dzieci nienarodzonych - dodała.

 

Przypomnieli o projekcie "Zatrzymaj aborcję"

 

Lider Skutecznych podkreślił, że to ugrupowanie "zaprasza ludzi, którzy nie chcą płynąć z głównym nurtem, dla których nie jest istotny wódz, a istotni są obywatele i ich postulaty".

 

Liroy-Marzec i Godek przypomnieli projekt ustawy obywatelskiej "Zatrzymaj aborcję", pod którym zebrano ponad milion podpisów. - Nie ma naszej zgody na to, że grupa obywateli składa milion podpisów i się ich ignoruje - zaznaczył lider Skutecznych.

 

Kaja Godek jest założycielką fundacji pro-life "Życie i Rodzina", do niedawna była związana ze środowiskiem Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka. Piotr Liroy-Marzec jest posłem na Sejm VIII kadencji, liderem partii Skuteczni.

 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie