Liroy-Marzec: jestem przekonany, że zmienimy scenę polityczną i wygramy wybory

Polska
Liroy-Marzec: jestem przekonany, że zmienimy scenę polityczną i wygramy wybory
Polsat News

Jestem przekonany, że startujący z list KW Skuteczni zmienią scenę polityczną i wygrają wybory - powiedział we wtorek lider komitetu Piotr Liroy-Marzec. Podczas konferencji prasowej zapewnił, że KW Skutecznych to miejsce, w którym "każdy może rozwinąć skrzydła".

- Jesteśmy pozbawieni wszystkich tych przywar starych partii politycznych, otwarci na współpracę ludzi, którzy są ideowi, którzy są skuteczni w swoich działaniach - mówił Liroy-Marzec.

 

W jego ocenie Skutecznych łączą takie wartości jak - patriotyzm, umiłowanie wolności i szacunek dla tradycji. - Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w 2015 roku jak szedł do wyborów miał poważny dylemat z "jedynkami". Mówił, że musi podejmować trudne decyzje, żeby te "jedynki" jakoś ustawić. Zapomniał o jednej bardzo ważnej rzeczy, że stawianie na "jedynki" jest niezgodne w ogóle z wolnością wyborczą, stąd nasz pomysł, który nazwaliśmy roboczo "sztafeta Liroya" - podkreślił polityk.

 

Jak wyjaśnił pomysł ten polega na tym, że "osoba, która wejdzie z pierwszego miejsca do Sejmu po dwóch latach pracy rezygnuje z mandatu na rzecz osoby, która osiągnęła drugi wynik, a po roku »dwójka« przekazuje na ostatni rok »trójce« mandat".

 

Byli członkowie Kukiz'15 i KORWIN na listach

 

- W ten sposób pokażemy, że możemy wspólnie pracować dla wszystkich, że to jest nieprawda, że trzeba wybierać tylko "jedynki" na które wszyscy mają stawiać. Tym sposobem ludzie w Sejmie będą przygotowywać kolejnych kandydatów na posłów, pracować z nimi, a co najważniejsze nie stracą kontaktu z obywatelami i będą mieli stały kontakt ze swoimi regionami. W ten sposób pokażemy jak powinno się uprawiać politykę, jak powinno się reprezentować obywateli i jak skutecznie dla nich działać - mówił Liroy-Marzec.

 

Na konferencji zostali też zaprezentowani kandydaci startujący z list KW Skuteczni. Wśród nich znaleźli się m.in była szefowa podwarszawskich struktur Kukiz'15 Wioletta Jachowicz-Wróblewska, była członkini prezydium partii KORWiN Katarzyna Zaleśna, były skarbnik partii KORWiN Oskar Kida, były dyrektor finansowy biura partii KORWiN Mikołaj Piechota, były członek zarządu krajowego partii KORWiN Marcin Sawicki, a także Łukasz Malczyk oraz Dorota Maksymowicz-Czapkowska z partii Zgoda.

 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie