Hugh Grant do premiera Wielkiej Brytanii: nie zj***esz przyszłości moich dzieci, j*b się

Kultura
Hugh Grant do premiera Wielkiej Brytanii: nie zj***esz przyszłości moich dzieci, j*b się
Wikimedia Commons/Tine Hemeryck/CC BY SA 2.0/PAP/EPA/Neil Hall

"Nie zj***esz przyszłości moich dzieci. Nie zniszczysz wolności, o którą mój dziadek walczył przez dwie wojny światowe. J*b się przereklamowana gumowa zabawko do kąpieli" - napisał na Twitterze do premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona aktor Hugh Grant. Zareagował tak na informację o tym, że polityk poprosił królową Elżbietę o zawieszenie obrad parlamentu.

Brytyjski premier Boris Johnson poprosił w środę królową Elżbietę II o zgodę na zawieszenie obrad Izby Gmin na pięć tygodni i rozpoczęcie nowej sesji parlamentu, skupiającej się na planach reform i wyjściu z Unii Europejskiej.

 

Posunięcie to podzieliło opinię publiczną w tym kraju. Jednym z najostrzej krytykujących tą decyzję jest aktor Hugh Grant, który wulgarnie odniósł się do decyzji urzędującego premiera w mediach społecznościowych.

 

 

Grant napisał też: "Brytania jest zdegustowana tobą i twoim małym gangiem masturbujących się współpracowników". Udostępnił też kilka wpisów porównujących obecne władze królestwa do ustrojów totalitarnych.

 

Wypowiedź artysty spotkała się z szerokim odzewem internautów. Wpis na Twitterze wywołał intensywną dyskusję, w której jest już 17,5 tys. komentarzy. Internauci podawali ten wpis dalej 75,6 tys. razy, a prawie 310 tysięcy kliknęło "polub".

 

Brytyjski premier nie odniósł się do wpisów gwiazdora.

 

Internauci wypomnieli jednak gwiazdorowi znanemu z filmów "Był sobie chłopiec", "Cztery wesela i pogrzeb" czy "Dziennik Bridget Jones", że w 1995 roku został aresztowany za publiczne współżycie z prostytutką w swoim samochodzie. Został wtedy ukarany niewielką grzywną i dwuletnim nadzorem kuratora. Niektórzy sugerowali, że w związku z tym nie ma prawa krytykować Johnsona.

 

Artysta ma troje dzieci ze związków z dwiema partnerkami.

jm/hlk/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze