Zakładał perukę i kradł paliwo. Mężczyznę rozpoznały pracownice stacji benzynowej

Polska
Zakładał perukę i kradł paliwo. Mężczyznę rozpoznały pracownice stacji benzynowej
Lubuska Policja

Policjanci z Lubska (Lubuskie) zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzieże paliwa z tamtejszych stacji paliw. Dokonywał ich, zakładając perukę, okulary i czapkę z daszkiem. Ten kamuflaż jednak mu nie pomógł – poinformowała w środę Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Do zatrzymania 26-latka doszło w poniedziałek wieczorem. Pracownice jednej ze stacji w Lubsku rozpoznały mężczyznę i zawiadomiły policję.

 

Wcześniej funkcjonariusze uczulili właścicieli stacji, że po mieście grasuje złodziej w peruce, który tankuje paliwo do kanistrów i odjeżdża, nie płacąc.

Lubuska Policja

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, jednak sprawca zorientował się, że coś jest nie tak, i szybko odjechał. W ciągu pół godziny od zdarzenia został rozpoznany i zatrzymany przez funkcjonariusza służby kryminalnej – powiedziała Berestecka.

 

W bagażniku auta 26-latka policjanci znaleźli perukę, okulary, czapkę z daszkiem i trzy kanistry. Tester wykazał, że zatrzymany może być pod wpływem narkotyków.

Lubuska Policja

- Mieszkaniec pow. żarskiego usłyszał zarzuty dokonania trzech kradzieży paliwa. Do dalszych badań laboratoryjnych zabezpieczono jego krew. Jeżeli potwierdzą wynik testu, odpowie również za kierowanie autem pod wpływem narkotyków – dodał Berestecka.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie