Włamali się do domu. Ich łupem padły między innymi… dwa króliki

Polska
Włamali się do domu. Ich łupem padły między innymi… dwa króliki
KPP Zlotoryja

Trzech mężczyzn w ciągu kilkunastu dni wielokrotnych włamało się do niezamieszkałego domu na terenie gminy Świerzawa (woj. dolnośląskie). Wynosili z niego przedmioty, które mogli łatwo spieniężyć m.in. skuter, sprzęt rtv oraz rowery. Nie pogardzili także dwoma żywymi królikami.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że dom od pewnego czasu nie był stale zamieszkany, ale kobieta doglądała go regularnie. Nieobecność właścicieli skusiła amatorów cudzego mienia, którzy dokonali wielokrotnych kradzieży i włamań do budynku.


Ich łupem padały przedmioty, które mogli łatwo spieniężyć m.in. skuter, elektronarzędzia, sprzęt do ćwiczeń, sprzęt rtv oraz rowery. Dokonali również kradzieży dwóch królików. Straty właściciele oszacowali na kilka tysięcy złotych.

 

Zatrzymano pięciu mężczyzn, trzem postawiono zarzuty


Funkcjonariuszom ze Złotoryi szybko udało się ustalić podejrzanych. Zatrzymano w tej sprawie 5 mężczyzn, a na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 3 z nich usłyszało zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.


- Większość utraconego mienia udało się odzyskać, w tym także zwierzęta - poinformowała st. sierż. Dominika Kwakszys z policji w Złotoryi.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie