Po śmiertelnym wypadku utrudnienia na CMK. Możliwe opóźnienia pociągów

Polska
Po śmiertelnym wypadku utrudnienia na CMK. Możliwe opóźnienia pociągów
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/MichaelGaida

Po śmiertelnym wypadku, w pobliżu stacji kolejowej Zawiercie, w środę rano czasowo zablokowana została Centralna Magistrala Kolejowa wiodąca od tego miasta w kierunku Warszawy. Pociągi skierowano na trasę objazdową przez Częstochowę – co może wiązać się z kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami.

Jak wynika z informacji w raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy wojewodzie śląskim, w środę rano w okolicach zawierciańskiego dworca kolejowego, pociąg osobowy potrącił ze skutkiem śmiertelnym mężczyznę.

 

"Z uwagi na remont drugiego toru, Linia CMK na Warszawę została zablokowana. Będą występować utrudnienia w ruchu pociągów na Warszawę i z Warszawy" - zasygnalizowano w raporcie WCZK.

 

Jak wynika z informacji, na prowadzonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe Portalu Pasażera, ruch pociągów był w tym miejscu wstrzymany do godz. 7.

 

"Mogą wystąpić opóźnienia w ruchu pociągów do 60 minut"

 

"Dwa pociągi dalekobieżne skierowano drogą okrężną z obrotem w Częstochowie i dalej przez Koniecpol, a jeden przez Piotrków Trybunalski. Mogą wystąpić opóźnienia w ruchu pociągów do 60 minut" - napisano na portalpasazera.pl.

 

Utrudnienia dotknęły m.in. poranny pociąg spółki PKP Intercity "Wysocki" z Gliwic do Warszawy Wschodniej. Z interaktywnej mapy na Portalu Pasażera wynika, że ok. godz. 8 rano zmierzał on w kierunku Warszawy z trzygodzinnym opóźnieniem.

 

To niejedyny podobny wypadek na liniach kolejowych w woj. śląskim. W poniedziałek rano do potrącenia osoby ze skutkiem śmiertelnym przez pociąg pospieszny doszło na szlaku kolejowym Tychy – Kobiór, za stacją Tychy Żwaków. Ruch odbywał się tam następnie jednym torem. Utrudnienia trwały kilka godzin.

dc/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze