Opublikowano zdjęcia szlaku na Giewont zniszczonego przez burzę

Polska

Remont zniszczonego przez burzę szlaku na Giewont ruszy w poniedziałek. Trasa jest zamknięta dla turystów do odwołania. Tatrzański Park Narodowy opublikował zdjęcia zniszczonego szlaku.

Podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych niemal 150 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć czterech osób, w tym dwojga dzieci. Kolejny czeski turysta zmarł od rażenia piorunem w słowackiej części Tatr.

 

- Pracownicy, którzy będą wykonywać remont szlaku postarają się go naprawić w sposób rzetelny i profesjonalny. Trudno jednak będzie ocenić ile zajmie to czasu. Postaramy się oddać ten szlak jak najszybciej do użytku dla turystów - mówił komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego Edward Wlazło w rozmowie z reporterką Polsat News Klaudią Syrek.

 

Tatrzański Park Narodowy

 

Komendant poinformował, że naprawy wymagają trzy m.in. kotwy mocujące łańcuch na Giewont.

 

"Niesforni turyści"

 

- Zdarzają się pojedynczy, niesforni turyści, którzy mimo stanowczego zakazu idą szlakiem. Na tyle ile możemy koncentrujemy tu siły, środki i służby Parku Narodowego - dodał Wlazło.

 

Tatrzański Park Narodowy 

 

Remont końcowego odcinka szlaku na Giewont był planowany przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego od dłuższego czasu.  Z uwagi na wysokogórski teren wszystkie prace będą prowadzone bez użycia maszyn.

 

 

bas/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie