22 poszkodowanych podczas burzy w Tatrach nadal w szpitalach

Polska
22 poszkodowanych podczas burzy w Tatrach nadal w szpitalach
Zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Grzegorz Momot

W małopolskich szpitalach nadal przebywają 22 osoby poszkodowane podczas czwartkowej burzy w Tatrach – poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Cztery poszkodowane osoby przebywają w Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. Również czwórka poszkodowanych przebywa w szpitalu im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Troje rannych leży na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz troje dzieci w Klinice w Prokocimiu. Ośmiu poszkodowanych podczas czwartkowej burzy znajduje się w szpitalu im. Chałubińskiego w Zakopanem.

 

Poszkodowani mają poparzenia ciała spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi oraz obrażenia i urazy powstałe w wyniku upadku bądź uderzeń odłamkami skał. Tuż po zdarzeniu część z tych osób była operowana.

 

Podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych niemal 150 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć czterech osób, w tym dwojga dzieci. Kolejny czeski turysta zmarł od rażenia piorunem w słowackiej części Tatr.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie