"Odzyskaj spokój Polsko" hasłem kampanii Jakuba Stefaniaka i Władysława T. Bartoszewskiego

Polska
"Odzyskaj spokój Polsko" hasłem kampanii Jakuba Stefaniaka i Władysława T. Bartoszewskiego
PAP/Wojciech Olkuśnik

Kandydujący z list PSL - Koalicji Polskiej rzecznik ludowców Jakub Stefaniak i Władysław Teofil Bartoszewski zainaugurowali w środę przed Sejmem kampanię wyboczą. Będą ją prowadzić pod hasłem "Odzyskaj spokój Polsko".

Władysław T. Bartoszewski kandyduje z pierwszego miejsca listy PSL-KP w Warszawie, Jakub Stefaniak z trzeciego miejsca w okręgu podwarszawskim.

 

Rzecznik PSL zaprezentował busa, którym będzie objeżdżał swój okręg wyborczy. Zaznaczył, że w czasie kampanii będzie mówił o programie PSL-KP - m.in. dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców, emeryturze bez podatku i zerowym VAT-cie na ekologiczną polską żywność. Bartoszewski dodał, że elementem programu PSL jest także propozycja, by "prokuratora generalnego wybierał naród".

 

- My nie chcemy obiecywać Polakom gruszek na wierzbie. Chcemy po pierwsze konsultować z nimi ich potrzeby, a po drugie składać racjonalne propozycje, taki jest program PSL - powiedział Stefaniak.

 

- Naszym hasłem będzie: "odzyskaj spokój Polsko", bo dzisiaj tego spokoju nam brakuje - dodał.

 

"To osobnik nie tylko o ogromnej energii, entuzjazmie i zapale"

 

Zapowiedział, że w czasie kampanii będzie współpracować z Władysławem T. Bartoszewskim, bo obaj chcą pokazać, że - polityka może być zespołową grą.

 

- Mam nadzieję, że Władysław T. Bartoszewski zdobędzie mandat w Warszawie - powiedział.

 

Bartoszewski rekomendował Stefaniaka, z którym - jak zaznaczył - miał okazję pracować przez kilka miesięcy w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego.

 

- To osobnik nie tylko o ogromnej energii, entuzjazmie i zapale, ale również wiedzy, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy wojskowe i lotnictwo, więc powinien zostać ministrem obrony - dodał.

 

- Ten budynek, który jest za nami, to jest mój challenge, jest moim wyzwaniem i celem, chcę zostać posłem, żeby pracować na rzecz obywateli - oświadczył Stefaniak.

 

Wyjaśnił, że użył słowa "challenge" bo właśnie w środę przypada święto polskiego lotnictwa i jest rocznica zwycięstwa w zawodach lotniczych Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury na samolocie polskiej konstrukcji RWD6.

 

- To też pokazuje, że jak ktoś chce, to można - powiedział Stefaniak.

 

28 sierpnia 1932 r. w Berlinie Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura na samolocie RWD-6 zwyciężyli w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme).

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie