Kosiniak-Kamysz: Nie wszędzie uda się uzgodnić jedną kandydaturę opozycji do Senatu

Polska
Kosiniak-Kamysz: Nie wszędzie uda się uzgodnić jedną kandydaturę opozycji do Senatu
Polsat News

Nie w każdym okręgu uda się uzgodnić jedną wspólną kandydaturę opozycji do Senatu - ocenił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem, bardzo wielu kandydatów będzie startowało z niezależnych - obywatelskich komitetów.

Kosiniak-Kamysz pytany, czy w kilku pozostających do uzgodnienia okręgach PSL jest w stanie porozumieć się z opozycyjnymi partiami w sprawie jednej kandydatury podkreślił, że PSL Koalicja Polska zdecydowało się na wystawienie kandydatów tam, gdzie mają oni szanse wygrać.

 

Jednocześnie nie chce startować przeciw partiom i środowiskom opozycyjnym, choć nie wszędzie będzie to możliwe.

 

- Wystawiamy kandydatów tam, gdzie jesteśmy silni, gdzie jest szansa, żeby nasi kandydaci wygrali. Nie chcemy "wchodzić w szkodę" innym środowiskom - szczególnie partiom i środowiskom opozycyjnym - powiedział szef ludowców pytany o to, czy będzie jedna reprezentacja opozycji do Senatu.

 

- Nie wszędzie się to pewnie uda, ale mam nadzieję, że w większości miejsc w kraju tak będzie - dodał.

 

"Sądzę, że będzie bardzo wielu kandydatów obywatelskich"

 

Dopytywany, czy będą przypadki, gdy kandydat PSL i kandydat opozycji będą musieli ze sobą rywalizować, nie odpowiedział jednoznacznie.

 

- Zarejestrujmy komitety, zobaczmy ilu będzie kandydatów. Sądzę, że będzie bardzo wielu kandydatów obywatelskich, tak jak słyszę - powiedział Kosiniak-Kamysz.

 

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie