Blisko 300 interwencji strażaków w związku z burzami. Ostrzeżenia drugiego stopnia

Polska
Blisko 300 interwencji strażaków w związku z burzami. Ostrzeżenia drugiego stopnia
Fot. Pixabay/WikimediaImages; IMGW

IMGW wydał w środę ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim. Alert pierwszego stopnia dotyczy województw południowych. Od wczoraj strażacy interweniowali 294 razy.

Alert drugiego stopnia obowiązuje w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim. Na tych obszarach mogą wystąpić burze z gradem. Prognozuje się opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, a momentami do 100 km/h.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w woj. dolnośląskim, opolski, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Na tych obszarach prognozuje się opady deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

 

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

 

IMGW 

Prawie 300 interwencji straży

 

Od wtorku strażacy musieli interweniować 293 razy w związku z burzami (243 razy we wtorek, 50 razy w środę do godz. 6 rano). Jak poinformował polsatnews.pl rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak najwięcej interwencji było w Wielkopolsce (133 interwencji - red.), na Śląsku i w woj. opolskim.

 

Na Dolnym Śląsku drzewo runęło we wtorek na jadące krajową "25-tką" dwa samochody osobowe. Kilka osób zostało rannych, jedna osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

 

Z kolei w Janowie Przygodzkim (Wielkopolskie) piorun uderzył w oborę. Budynek spłonął, a w nim spaliło się co najmniej dziesięć sztuk bydła.

dc/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie