W drugim dniu szczytu G7 w rejonie Biarritz zatrzymano 19 osób

Świat
W drugim dniu szczytu G7 w rejonie Biarritz zatrzymano 19 osób
PAP/EPA/FREDERIC SCHEIBER

Policjanci ochraniający szczyt państw G7 w Biarritz, na południowym zachodzie Francji, zatrzymali w niedzielę, w drugim dniu spotkania, 19 osób - podała w poniedziałek agencja EFE, powołując się na lokalne władze.

Siedemnastu spośród tych zatrzymanych pozostało w areszcie. Zarzuca się im m.in. posiadanie przedmiotów mogących posłużyć jako broń czy stosowanie przemocy wobec przedstawicieli sił bezpieczeństwa.

 

Demonstracja przeciwko polityce Macrona

 

W niedzielę kilkuset działaczy ekologicznych i antyglobalistów zebrało się w centrum leżącej koło Biarritz Bajonny, żeby protestować przeciw środowiskowej i socjalnej polityce francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona. Demonstracja - w odróżnieniu od protestu sobotniego w tym mieście - przebiegła pokojowo i siły bezpieczeństwa nie interweniowały.

 

Z kolei na poniedziałek organizatorzy tzw. antyszczytu G7 zaplanowali wykład polityczny, który ma się odbyć na plaży w Biarritz.

 

W sobotę, pierwszym dniu spotkania przywódców najbardziej uprzemysłowionych państw świata, podczas protestów przeciwko szczytowi zatrzymano blisko 70 osób.

 

Nad bezpieczeństwem uczestników szczytu G7, który zakończy się w poniedziałek, czuwa ok. 13 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie