Policja odzyskała audi warte ponad 300 tys. zł

Polska
Policja odzyskała audi warte ponad 300 tys. zł
Policja lubuska

Policjanci z Żagania (lubuskie) odzyskali luksusowe audi skradzione w Niemczech. Auto warte ponad 300 tys. zł stało na dk 18 z włączonym silnikiem, lecz bez kierowcy. Jego właściciel nawet nie wiedział, że zostało skradzione – poinformował w poniedziałek Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

- Właściciel audi był bardzo zdziwiony, kiedy do jego drzwi zapukali niemieccy funkcjonariusze i spytali o samochód. Był przekonany, że jest zaparkowany w garażu. Po sprawdzeniu okazało się, że audi zostało skradzione – powiedział Szlachetko.

 

Stojące na drodze krajowej audi z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi zainteresowało w miniony piątek policjantów z żagańskiej drogówki. Silnik pojazdu był włączony jednak wewnątrz samochodu ani w pobliżu nie znajdowały się żadne osoby. Do tego w systemach policyjnych pojazd nie figurował, jako utracony.

 

Policja

 

Policjanci skontaktowali się ze stroną niemiecką, która również nie miała zgłoszenia o kradzieży. Wizyta u właściciela audi wyjaśniła jednak całą sytuację.

 

- Oczywiście auto wróci do właściciela po zakończeniu niezbędnych oględzin i innych czynności mających na celu ustalenie sprawcy bądź sprawców kradzieży – dodał Szlachetko.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie