Biegał po osiedlu z maczetą w dłoni. Ranił dwie osoby. 32-latek zatrzymany

Polska
Biegał po osiedlu z maczetą w dłoni. Ranił dwie osoby. 32-latek zatrzymany
Policja

Gorzowscy policjanci zatrzymali 32-latka, który zaatakował maczetą i ranił dwóch mężczyzn. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia – poinformowała w poniedziałek Marzena Śpiewak z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Do zajścia doszło w miniony czwartek na jednym z gorzowskich osiedli. Zaraz po zgłoszeniu o mężczyźnie biegającym z maczetą w dłoni na miejsce udali się policjanci.

 

Okazało się, że napastnik ranił dwie osoby, po czym uciekł. Pokrzywdzonym mężczyznom natychmiast udzielono pomocy, jeden z nich trafił do szpitala.

 

"Był agresywny"

 

W obławie na sprawcę wzięło udział kilkunastu policjantów kryminalnych. Ustalenie i zatrzymanie napastnika zajęło im zaledwie godzinę.

 

- Mężczyzna w obawie przed zatrzymaniem ukrył się w mieszkaniu swojej znajomej. Nikt nie chciał otworzyć drzwi, dlatego policjanci musieli wejść siłowo. Podejrzany był agresywny, ale został skutecznie obezwładniony. Jego zatrzymanie to rezultat dobrego rozpoznania i zebranych informacji – powiedziała Śpiewak.

 

Dodała, że 32-letni gorzowianin stanie przed sądem pod zarzutami uszkodzenia ciała pokrzywdzonych i kierowania pod ich adresem gróźb karalnych.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie