Zbrodnia na wieczorze kawalerskim. Nie żyje mężczyzna, prawdopodobnie pan młody

Polska

- Na trzy miesiące trafił do aresztu 35-latek podejrzany o zabójstwo 31-letniego mężczyzny i usiłowanie zabójstwa 32-latka. Do przestępstwa doszło w sobotę rano w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Sławie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie. W niedzielę policja doprowadziła do niej zatrzymanego mężczyznę.

 

- 35-latek usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, zagrożone karą dożywotniego więzienia. Jeszcze tego samego dnia sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy - powiedział Fąfera.

 

- Napastnik i ofiary nie znali się, przynajmniej takie są ustalenia na tę chwilę - zaznaczył.

 

Dodał, że podejrzany odmówił składania wyjaśnień. Trwa ustalanie okoliczności przestępstwa i motywu, jakim kierował się jego sprawca.

 

Zbrodnia na wieczorze kawalerskim

 

Do zajścia doszło w sobotę (24 sierpnia br.) w jednym z ośrodków wypoczynkowych. Z wstępnych ustaleń wynika, że grupa mężczyzn spoza powiatu wschowskiego przyjechała nad jezioro w Sławie na tzw. wieczór kawalerski. Do tragicznych wydarzeń doszło około godziny czwartej nad ranem.

 

Uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował dwóch uczestników imprezy. Jeden z zadanych nożem ciosów trafił w okolice serca 31-latka. Mężczyzny nie udało się uratować. Drugi z pokrzywdzonych w wieku 32 lat został raniony w okolice nerki i trafił do szpitala, gdzie był operowany. Jego stan jest stabilny. Zarówno pokrzywdzeni, jak i podejrzany to mieszkańcy woj. dolnośląskiego.

 

Sława to popularna miejscowość turystyczna nad Jeziorem Sławskim, największym w woj. lubuskim.

ac/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie