Stracił nogę, złamał rękę. Uczestnik "Ninja Warrior Polska" będzie potrzebował trzech protez

Polska

- Na swoją sprawność fizyczną pracowałem od 5 roku życia - przyznał Sylwester Wilk, uczestnik "Ninja Warrior Polska", nowego programu telewizji Polsat. Mężczyzna stracił nogę i złamał rękę w wypadku drogowym. Bliscy, przyjaciele i sportowcy zbierają teraz dla niego pieniądze - nie tylko na rehabilitację i leczenie, ale też na specjalną protezę. Akcję wsparła również Telewizja Polsat.

Od dramatycznego wypadku na motocyklu minęło około 10 dni. 23-latek w centrum Warszawy próbował wyminąć parkujący samochód, ale jego kierowca wykonał gwałtowny manewr i doszło do zderzenia.

 

- Zagrodził mi drogę i nie miałem możliwości ucieczki - powiedział.

 

Jak twierdzi, "jest przekonany, że to przypadkowi przechodnie uratowali mu życie". 

 

- Bardzo szybko powiadomili służby - dodał. 

 

W szpitalu po dwóch operacjach okazało się, że nogi nie da się uratować. Potrzebna była amputacja. Ma również złamaną rękę. 

 

Potrzebne protezy sportowe 

 

Jak powiedział w Polsat News "wypadek nie jest czymś, co może odebrać mu sprawność. Dalej jest sportowcem".

 

- Jednak to, że żyje, to cud. Mogło potoczyć się zupełnie inaczej - dodał. 

 

Jednym z ostatnich wyzwań, jakie podjął, był udział w nowym programie Polsatu - "Ninja Warrior Polska", w którym zawodnicy mierzą się z trudnym torem przeszkód. - Jestem zadowolony ze swojego występu. Pojechałem tam, żeby dać z siebie wszystko. Atmosfera była jak na zawodach sportowych, wszyscy się wspierali - podkreślił. 

 

Bliscy mężczyzny w ramach akcji #razemdlawilka zbierają pieniądze na protezę sportową. Wierzą, że dzięki niej wróci do gry.

 

Początkowo celem było zebranie 80 000 zł na protezę umożliwiającą chodzenie i uprawianie sportu. Udało się już zebrać przeszło 85 000 złotych. Na antenie Polsat News Wilk stwierdził jednak, że "według wyliczeń specjalistów protezy będą kosztować 225 000 złotych".

 

- Będą mi potrzebne trzy protezy do chodzenia, biegania i treningu. Wszystkie się od siebie różnią - powiedział Wilk. 

 

Akcję wsparła także Telewizja Polsat i ekipa programu "Ninja Warrior Polska". Jego prowadzący Jerzy Mielewski przyjechał do Sylwestra z niezapowiedzianą wizytą i niespodzianką. To czek na 25 tysięcy złotych.

 

maw/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie