Bezprzewodowy internet w Centrum Zdrowia Dziecka. To prezent od rodziców byłego pacjenta

Polska

- To wyzwanie o tyle trudne, że pracowaliśmy na obiekcie, w którym działa bardzo dużo urządzeń. Musieliśmy robić tak, żeby one nie łączyły się z naszą siecią - opowiadał reporterce "Wydarzeń" tata Janka, chłopca, któremu lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka uratowali życie. W ramach wdzięczności postanowił zapewnić małym pacjentom i ich rodzicom nieograniczony dostęp do internetu.  

12-letniemu Jankowi w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka zdiagnozowano glejaka nerwu wzrokowego. Leczenie trwało 18 miesięcy. W tym czasie chłopiec, jak i inni chorzy, spędzali w szpitalu wiele czasu, który urozmaicali sobie m.in. korzystaniem z internetu. W CZD nie było to takie proste, gdyż w klinice brakowało wifi.

 

- Wszyscy wiemy, że internetu używa teraz każdy, a szczególnie dzieci. Dla nas jest rozrywką. W szpitalu miałem do niego dostęp, choć tata zawsze dopłacał, a przecież nie każdy ma taką możliwość - mówił Janek.

 

"Wreszcie to ja mogłem coś zrobić"

 

Piotr Dąbroś, tata chłopca, jest szefem firmy telekomunikacyjnej. Razem ze wspólnikiem i pracownikami firmy na prośbę syna, postanowili założyć w budynku bezprzewodowy internet.

 

- To był moment, kiedy wreszcie mogłem zrobić coś dla Centrum Zdrowia Dziecka - relacjonuje Dąbroś w rozmowie z reporterką "Wydarzeń" Moniką Zalewską.

 

Profesor Piotr Kaliciński z Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka zauważa, że podczas pobytu w szpitalu, oprócz pomocy lekarzy, ważny jest również kontakt z innymi osobami czy zabawa.

 

- Może to być gra, cokolwiek, co jest możliwe w warunkach unieruchomienia, jest na pewno dla dziecka ważne - dodaje.

 

To udogodnienie także dla rodziców

 

Ze szpitalnego wifi mogą korzystać również rodzice, którzy często całe dnie spędzają przy łóżku małego pacjenta.

 

- Zajęcie się czymkolwiek, a nie, na przykład, bieganie tam i z powrotem, jest na pewno lepsze - zaznacza profesor Andrzej Piotrowski z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centrum Zdrowia Dziecka.

ac/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie