Ktoś układa kamienie na ruchliwej drodze. "Może dojść do tragedii"

Polska
Ktoś układa kamienie na ruchliwej drodze. "Może dojść do tragedii"
Facebook/OSP w Golinie

Policjanci z Konina i Goliny (Wielkopolskie) szukają osoby lub osób, które układają kamienie na drodze krajowej nr 92. Policja przypomina, że takie działanie może zakończyć się tragedią.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy konińskiej policji Marcin Jankowski, do funkcjonariuszy docierają zgłoszenia od osób poszkodowanych, którym pozostawiony na jezdni kamień uszkodził pojazd.

 


- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy zgłaszają tego typu zdarzenia, wiec podobnych przypadków mogło być sporo. Już podjęliśmy odpowiednie działania - trwają poszukiwania sprawcy lub sprawców. Trasę częściej niż dotąd będą też patrolować funkcjonariusze drogówki i komisariatu w Golinie, czyli miejscowości w pobliżu której to wszystko się dzieje - zapewnił.

 


Policjanci apelują do kierowców o pomoc, proszą, by zgłaszać pod numer alarmowy zauważone na drodze przeszkody pozostawiane przez nieodpowiedzialne osoby.

- Szybko pojawimy się na miejscu, być może uda się zapobiec nieszczęściu. Kamień pozostawiony na drodze może skutkować wypadkiem drogowym - powiedział Jankowski. Jak dodał, w przypadku, gdyby doszło do tragedii, osobie, która układa kamienie na drodze mogłoby grozić nawet więzienie.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie