"Zorganizowaną grupę przestępczą stworzył Ziobro ze swoimi współpracownikami"

Polska

- To jest w mojej ocenie całkowicie niemożliwe, żeby minister Zbigniew Ziobro nic nie wiedział - mówił o sprawie dyskredytowania polskich sędziów Marek Sowa (PO). - Chciałbym, aby w tym wszystkim były zachowane właściwe proporcje, żeby się nie okazało, że zaraz ta pani, która to ujawniła, hejtowała, nagle stała się bohaterem pozytywnym - wskazał Tomasz Latos (PiS) w "Polityce na Ostro".

- Ten zamysł, że przy pomocy hejtu, przemianowano ministerstwo w ministerstwo hejtu i propagandy, stworzenia swego rodzaju zorganizowanej grupy - w mojej ocenie - przestępczej, to taki zamysł był w roku 2016 r., kiedy po prostu zaczynał swoją pracę w resorcie sprawiedliwości - mówił poseł Platformy Obywatelskiej. 

 

"Ziobro stworzył grupę przestępczą"

 

- Ja uważam, że tę grupę przestępczą stworzył Ziobro z najbliższymi współpracownikami - wskazał Marek Sowa w "Polityce na Ostro". 

 

- Jeżeli mówimy o czterech sędziach, którzy są zamieszani w aferę dotyczącą tego, że sami tę gangrenę rozpowszechniali, to powiedzmy sobie szczerze: Ministerstwo Sprawiedliwości jest źle zarządzane - ocenił Krzysztof Gawkowski (Wiosna).

- Minister Ziobro jest właśnie tą osobą, która powinna ponieść odpowiedzialność polityczną i PiS, jeżeli chce to załatwić, to musi go odwołać - podkreślił gość Agnieszki Gozdyry. 

 

"Dymisja ministra Ziobro to podstawowa sprawa"

 

- Chciałbym aby w tym wszystkim były zachowane właściwe proporcje, żeby się nie okazało, że zaraz ta pani, która to ujawniła, hejtowała, nagle stała się bohaterem pozytywnym - wskazał Tomasz Latos (PiS).

 

- Dymisja ministra Ziobro to jest podstawowa sprawa. Jest niedopuszczalne, żeby ministerstwo, które ma bronić ludzi ich hejtowało - mówił Paweł Szramka (Kukiz'15). 

 

Prowadząca pytała co w przypadku, kiedy dymisji nie będzie. - To minister Ziobro będzie tchórzem - odparł poseł Kukiz'15.

 

Poprzednie odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są tutaj.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie